KazaloKazalo  Blog  Portal  Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj  Registriraj seRegistriraj se  PrijavaPrijava  

Share | 

Pomoč pri računalniških težavah

Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Go down 
Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AvtorSporočilo
Musique_Lover <3
Tokio Hotel profi
Tokio Hotel profi

Female
Datum registracije : 06/08/2008
Število prispevkov : 1394
Kraj : Wonderland

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri računalniških težavah   27.03.10 1:41

Jaaaaaa, uspelo mi je!
Hvala!
Nazaj na vrh Go down
Poglej uporabnikov profil
*imMoRtaŁ*EngeŁ*
Tokio Hotel ekspert
Tokio Hotel ekspert

Female
Število prispevkov : 960
Kraj : Durch den Horizont am Himmel vorbei...

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri računalniških težavah   09.05.10 16:35

Jst imam pa en OGROMEN problem (no vsaj kolikor sem o tem brala na internetu... :O )

Kakorkoli, včeraj sem se po dolgem času odločila, da na moj telefon naložim kakšen nov komad. Telefon sem normalno priključila in se spravila na delo. In ker sem se odločila, da je najbolje da najprej vse skupaj izbrišem iz telefona sem vse to tudi storila, vendar se je stvar vmes ustavila oz. vse skupaj mi je začelo štekat. Pač med tem sem poslušala glasbo, brskala sem po forumu... no najprej je vse zmrznilo, potem je pač moj računalnik nekako zaznal tiste prejšne ''korake'' in jih potem izpolnil. Kakorkoli, nekaj sekund kasneje se je na mojem računalniku prikazal ''Blue Screen'' , kjer mi je pač napisalo, da naj lepo restartam računalnik, napisalo mi je tudi kodo napake, ampak ker sem jaz preneumna da bi v tistem trenutku vzela kuli in si to lepo nekam zapisala sem vse skupaj samo ponovno zagnala.

In v bistvu mi od takrat naprej računalnik dela povsem običajno, pač vse je normalno, internet, torrenti, VSE. Edina stvar ki mi šteka je tale moj predrago forum, ki me sploh noče ubogati. Rabi najmanj 2 uri, da mi forum sploh odpre, pa še to ne naredi celotno, ampak samo delno, saj mi ne prikazuje TH znakcov za novo objavo, tista premikajoča vrstica pod logom (ki mi ga začuda normalno kaže) je nekako ''zamrznjena''...

Vbistvu vse izgleda nekako takole:

Ma sem že šla z antivirusom čez celoten računalnik pa ni odkril popolnoma nič... potem pa sem brala da je možno, da se je pač računalnik tisti trenutek preveč ''segrel'' (kar je posledica tega, da je verjetno vse skupaj tusi zaštekalo), in da je mogoče to ta razlog :)

Kakorkoli, zdej me zanima, če se da to stvar s forumom nekako uredit, ker je res precej moteča, in pa še eno vprašanje... pač to se mi je do sedaj pokazalo samo 1x in upam da vse skupaj ne vodi do tega da se mi bo enkrat sesul celoten računalnik,...ali pač?
Nazaj na vrh Go down
Poglej uporabnikov profil http://whistarper.blogspot.com/
Ursy
Administratorka foruma
Administratorka foruma

Female
Datum registracije : 05/08/2008
Število prispevkov : 4753
Kraj : Tomov Audi R8 :)

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri računalniških težavah   09.05.10 18:00

Ojoj...meni dela danes isto wtf
ampak forum je v bistvu edina stvar ki mi šteka....v firefoxu mi ga na primer sploh noče odpret oziroma odpira res dve uri...v IE je malce boljše, ampak isto kar zašteka...
ne vem kaj je narobe!
Ker ostale strani mi delajo povsem OK, vse normalno nalaga...
sem tudi še enkrat zagnala računalnik, počakala pač da se malce ohladi, čeprav sploh ni bil pregret, ampak mi naš forum vseeno ne dela...

v bistvu ko gledam spodaj, ko se nalaga, se mi zaustavi ko piše connecting to illiweb.com
tukaj se mi zaustavi in potem začne vse štekat...isto mi zamrzne tista zgornja vrstica z novicami, se sploh ne premika, isto mi ne naloži ikonic pred temami, ne pokaže kje je nova objava, v glavnem imam isti problem to ti Eva...in pojma nimam kaj je narobe!

Ampak mislim da ni nič kriv najin računalnik, da bi bilo s tem kaj narobe, po moje je kar narobe z najinim brskalnikom, in da zato noče naložit te strani, mogoče brskalnik ne podpira te strani, morava kaj update-at, kdo ve...
mah, pojma nimam...

tako da, če kdo ve za kaj bi se lahko šlo, kaj bi bilo lahko narobe, vam bova obe zelo hvaležni :D
Nazaj na vrh Go down
*imMoRtaŁ*EngeŁ*
Tokio Hotel ekspert
Tokio Hotel ekspert

Female

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri računalniških težavah   09.05.10 18:19

Okej, zdej sem si oddahnila, ker bolj ko sem brala te probleme o ''blue screen-u'' bolj mi je postajalo slabo, še bolj pa, ko sem brala kako rešiti težavo: formatirat ves računalnik, nevem kaj sve brisat, da ne govorim o tem, da v določenih primerih sploh ni več mogoče rešiti računalnika... Ma skoraj sem doživela živčni zlom :D Zgleda ja je bil potem res krivo tisto nalaganje, pa da se je potem pač sesul :)

Drgač pa jst sem vse to odpirala z google chrome, ampak ja, ne delajo mi smejčki, da ne omenjam koliko časa rabim, da se sploh prebijem iz menija do ene teme...
Ma nič, bistvo je, da sem sedaj nehala zganjati paniko in sem pomirjena ... no vsaj polovično... še vseeno me zanima, zakaj ne morem normalno odpirati foruma :/
Nazaj na vrh Go down
Ursy
Administratorka foruma
Administratorka foruma

Female

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri računalniških težavah   09.05.10 18:51

Joj ne vem kaj bi lahko bilo narobe...res ne!
Če bi bilo kaj z računalnikom ali pa kaj z internetno povezavo, potem bi nama vse štekalo...tako ostale internetne strani, MSN, vse, ampak meni vse to dela povsem normalno, tudi računalnik se "obnaša" povsem normalno, nič ni pregret ali kaj, tako da to preprosto ne more bit razlog da je s forumom nekaj narobe...

ker meni res odpira sto let že naslovno stran...teh ikon, na primer za QUOTE, EDIT, POST REPLAY...tega meni sploh ne kaže...isto mi ne kaže TH logotov pred začetkom vsake teme, ne kaže mi ko je kakšna tema osvežena...tako da gledam po temah kjer piše "today", da vidim katere teme so bile danes osvežene, v katere se je pisalo freaky
res pojma nimam kaj bi lahko bilo narobe...sem nekaj gledala po lastnosti strani, pač če imam kaj zablokirano ali pa kaj...sam kaj ko se sploh ne znajdem in sploh ne vem kje gledat oziroma iskat napako!
Razmišljam da bi na novo inštalirala mozillo ali pa kak drug brskalnik...oziroma da bi pogledala če je kak update za mozillo, če mi mogoče zaradi tega ta stran noče delovat pravilno...

ma ne vem, ne vem, ne vem...vem samo to, da me že spravlja ob živce!!!

HELP UUUUUUUUUUUUUUUUUUS!!!! cry cry
Nazaj na vrh Go down
Zvoncek
Tokio Hotel profi
Tokio Hotel profi

Female
Število prispevkov : 1711
Kraj : Koper/Ljubljana

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri računalniških težavah   09.05.10 19:02

Freaky! big eyes Meni čisto vse normalno dela! Nobenih problemov nimam z nalaganjem ikonc.. vse nove teme mi normalno kaže... skratka vse brezhibno.

Tko da je verjetno kaj z vašimi brskalniki narobe... ker takrat so težave najbolj vidne na raznih forumih in portalih... poleg tega pa sem jaz videla, da je imel ta forumotion server pred parimi dnevi neke posodobitve in obstaja verjetnost, da je kaj vplivalo na vaše internetne nastavitve ne vem
Nazaj na vrh Go down
*imMoRtaŁ*EngeŁ*
Tokio Hotel ekspert
Tokio Hotel ekspert

Female

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri računalniških težavah   09.05.10 19:09

Ma ja, moj računalnik tudi vse odpira povsem normalno, edina stvar ki mi nagaja je forum... in sem šla sedaj pogledat na bratov računalnik, kjer ima inštalirano opero, pač če kaj bolje, ampak verjemi ali ne, ISTO JE ... :O

Hm...kar pa se tiče tega, da bi mozillo na novo naložila... no ne vem, jst sem to že poskušala z chromom, sicer sem še enkrat naložila staro verzijo (kar naj ne bi povzročalo težav), bom sedaj poskusila še z 2. pa bom potem videla, če je kaj bolje :/

Hmm, jst pa v bistvu ta quote, reply, post itd. vidim čisto normalno, ampak zato toliko bolj zanimivi izgledajo vaši avatarji in znakci za vaše spletne strani :D

Ma nič, grem jst res še enkrat naložit ta chrome, pa bom videla če je kaj bolje
Nazaj na vrh Go down
cameron
Administratorka foruma
Administratorka foruma

Female
Datum registracije : 29/07/2008
Število prispevkov : 3356
Kraj : ~ Frei im freien Fall

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri računalniških težavah   09.05.10 19:20

Hmm... v bistvu jaz sumim, da je problem res v forumu... ker tale forumotion strežnik je pred parimi dnevi res delal neke posodobitve in so se tudi meni pojavljale težave z nalaganjem ikonc freaky

Ampak začuda je pri meni samo po sebi izginilo in mi teh 'napak' več ne kaže... vseeno pa je problem, če pri nekaterih ta težava ne izgine freaky

Tko da sem jaz sedaj v forumski administraciji zagnala "čiščenje HTML napak in HP kod"... tko da bi ful prosila, da nekdo pove, če je vidna kakšna sprememba oz. "izboljšanje"? :D
Nazaj na vrh Go down
Ursy
Administratorka foruma
Administratorka foruma

Female

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri računalniških težavah   09.05.10 20:02

Hmmm, pri meni je zaenkrat še vse po starem...še vedno mi počasi nalaga, še vedno je isto kot prej...in kljub temu da sem na novo naložila Mozillo, prečistila vse, izboljšanja ni freaky
tako da ne vem kaj bi še lahko bilo narobe...mogoče res kaj s forumom, s tem strežnikom freaky upam da bo tole čiščenje HTML napak in HP kod pomagalo...v nasprotnem primeru upam, da bo kasneje forum spet začel delovati sam od sebe :D
Nazaj na vrh Go down
freiheit
Mister Tokio Hotel
Mister Tokio Hotel

Male
Datum registracije : 07/08/2008
Število prispevkov : 4500
Kraj : withmylove

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri računalniških težavah   09.05.10 20:15

tudi meni nekaj "šteka." ne pokaže mi za nove objave in forum nalaga dve uri. na IE (si sploh ne upam pogledat, koliko mi bo odpiralo na FF) - najbrž je res samo kakšna napakica na strežnikih zaradi posodobitev.. ; zdaj sem ugotovil, da mi ne kaže tudi zvezdic za statuse in še marsikaj drugega. .. bomo videli, koliko časa bo trajalo, ker mi že včeraj ni delalo. upam, da bo kmalo začelo delat.. .
Nazaj na vrh Go down
Poglej uporabnikov profil http://district-nowhere.tumblr.com/
cameron
Administratorka foruma
Administratorka foruma

Female

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri računalniških težavah   09.05.10 20:40

Ok... tole je men res čudno zmeden Ker jaz nobenih od teh težav nimam freaky

Ampak vseeno sem se odločila, da še enkrat naložim vse ikonce in vso grafiko, ki jo imamo forumu, na en drug strežnik... do zdej je bilo vse na pic-upload... zdaj pa sem dala na TinyPic... tko da upam, da bo stvari kaj bolje nalagalo ne vem

Sicer pa ne vem, če ste to že poskušali... ampak poskusite tud izbrisati vse piškotke/cache.

In še ena stvar mi pade na pamet... naložite si c-cleaner in z njim počistite računalnik oz. internetne brskalnike.

Vsekakor pa poročajte, kako se bo stvar odvila mežik
Nazaj na vrh Go down
*imMoRtaŁ*EngeŁ*
Tokio Hotel ekspert
Tokio Hotel ekspert

Female

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri računalniških težavah   09.05.10 20:46

aaaaa, Cameron karkoli si že naredila, ikonce za novo objavo so se čudežno pojavile :D
Smejčki so še vseeno čudni, prav tako tista premikajoča vrstica..vse se še vedno nalaga preveč časa, ampak ikonce pa le vidim :D
Nazaj na vrh Go down
cameron
Administratorka foruma
Administratorka foruma

Female

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri računalniških težavah   09.05.10 20:53

Aaaaaa... me veseli, da je vsaj to urejeno omg omg Očitno je bila res napaka na tistem upload-pic strežniku in zato sploh ni nalagalo ikonc. V glavnem... en problem rešen :D

Drgač bom pa zdej poskusila ugotovit še to, zakaj tako počasi nalaga te stvari... in kaj za vraga se dogaja s tisto premikajočo vrstico comp
Nazaj na vrh Go down
Ursy
Administratorka foruma
Administratorka foruma

Female

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri računalniških težavah   09.05.10 21:05

Jaaaa, pri meni isto...vidim ikone, te TH logote, pa kaže mi tudi kje so nove objave...tako da en premik je že ja
mi pa še vedno zelo počasi odpira in nalaga freaky
Nazaj na vrh Go down
smarela
Administratorka foruma
Administratorka foruma

Female
Datum registracije : 05/04/2010
Število prispevkov : 1895
Kraj : Humanoid CITY

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri računalniških težavah   09.05.10 21:12

pa sem jaz mislila da je z mojim računalnikom nekaj narobe! mi je kr malo odleglo. ker že tu celi dan živce zgubljam ko mi vse sto let odpira. :/
sem pa tudi jaz opazla da gre vedno boljše... držimo pesti da bo do jutri težava že šla adijo! smile
Nazaj na vrh Go down
cameron
Administratorka foruma
Administratorka foruma

Female

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri računalniških težavah   09.05.10 22:03

Ok jaz sem zdaj uredila še nekaj stvari... in upam, da bo sedaj bolje delovalo.

Kar se pa tiče tega počasnega nalaganja... to bi se dalo mogoče urediti s čiščenjem Predpomnilnika (cache).
Kako se to naredi?
Na tipkovnici pritisnite Ctrl + Shift + Del
Odprlo se vam bo okence... in tam obkljukajte "predpomnilnik" in "piškotki".

To je to.
(mimogrede... to velja samo za Firefox).

Če kdo ne ve, kako se to naredi tudi v Internet Exploreju, naj pove smile

Poročajte če bo kaj bolje delovalo smile

EDIT:
Za vsak slučaj je tukaj postopek tudi za IE:
tools -> internet options -> general -> browsing history -> delete
Nazaj na vrh Go down
freiheit
Mister Tokio Hotel
Mister Tokio Hotel

Male

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri računalniških težavah   09.05.10 22:21

Torej. Meeni še vedno nalaga zelo počasi in nekatere - ampak saamo nekatere slike mi še ne prikaže drugo mi pa.

Ko objavljam mi kaže tako:
http://img248.imageshack.us/i/19099335.jpg

Sam Forum pa tako:
http://img243.imageshack.us/i/40127902.jpg

Čeprav sem poskusil tudi z c-cleaner-jem in brisanjem piškotkov a še vedno nič..
Nazaj na vrh Go down
cameron
Administratorka foruma
Administratorka foruma

Female

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri računalniških težavah   09.05.10 22:52

Hmm... ne vem, al teli linki ne delajo al ti res kaže nek 404 Error na forumu??

Drugače pa zaenkrat ne vidim druge možnosti, kot da počakamo. Jaz sem počistila vse stvari, ki se jih je dalo... na novo sem naložila vse ikonce... in izbrisala razne HTML napake... tko da mi kaj več ne pade na pamet.

Bila sem tudi na forum supportu, kjer pravijo, da je problem najverjetneje v brskalnikih oz. da je potrebno določene stvari počistiti (piškotke, predpomnilnik itd.).

Ampak če vi pravite, da ste te stvari uredili, in da se vam problemi kljub temu pojavljajo, je verjetno težava res v serverju (čeprav oni to zanikajo). Po moje je najbolje oz. nam nič drugega ne preostane, kot da počakamo in vidimo, če bo zadeva izginila sama po sebi. Ker drugače bom šla prou nahrulit tiste system admine in jim zabičat, kaj za vraga se grejo fight
Nazaj na vrh Go down
freiheit
Mister Tokio Hotel
Mister Tokio Hotel

Male

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri računalniških težavah   09.05.10 23:08

Očitno nam preostane samo to, da čakamo... drugače pa je nekaj narobe uploadalo:

Nazaj na vrh Go down
cameron
Administratorka foruma
Administratorka foruma

Female

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri računalniških težavah   09.05.10 23:24

Ok, ful ti hvala za te screenshote... ker zdej vidim, da dela napake pri stvareh, ki dejansko spadajo pod Skin foruma (to je pač ta template oz. ozadje)... in jaz na te stvari ne morem vplivat... kajti določenih funkcij se ne da nalagat po svoje, kot je recimo ta spodnji Editor (za "hitri odgovor"), za katerega kaže, da ne nalaga orodne vrstice.

Tako da je po moji presoji težava res na serverju... (čeprav mi ni jasno, kako da potem ne kaže teh napak vsem uporabnikom na forumu)...

Ma dej, spooky haha
Nazaj na vrh Go down
freiheit
Mister Tokio Hotel
Mister Tokio Hotel

Male

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri računalniških težavah   09.05.10 23:36

ja spooky. haha

Verjetno oz. 100% je težava v serverju. Zaradi takih težav je že bilo veliko škode, najhuje je, če se zbrišejo vse template slike, ki jih ne moreš obnovit, tako da za najhujši primer upam, da imaš backup slike shranjene. Drugače pa upajmo, da je samo manjši črv, ki ga bodo hitro odpravili. - se zgodi...

Samo na forumotion se to velikokrat...
Nazaj na vrh Go down
cameron
Administratorka foruma
Administratorka foruma

Female

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri računalniških težavah   09.05.10 23:43

Ja, vse backup slike imam shranjene ja In to imam prou v eni zakodirani datoteki na računalniku, da res nihče ne more do nje haha Ker mene daje prav ena paranoja, da se forumu kaj zgodi in da bi šlo vse po gobe freak
Nazaj na vrh Go down
Ursy
Administratorka foruma
Administratorka foruma

Female

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri računalniških težavah   09.05.10 23:54

Ma meni še vedno nalaga vse sto leto...sicer mi ikone kaže, v večini, kaže mi kadar je nova objava in kar se tiče izgleda foruma, na prvi pogled, izgleda kot da je vse ok...zatakne se, ko hočem odpret kakšno temo...potem lahko samo čakam in čakam...
pa še en problem imam...ko jaz na tipkovnici stisnem Ctrl+Shift+Del, se mi ne odpre nobeno okence...tako da sploh ne morem obkljukat teh piškotkov in predpomnilnika... freaky
a obstaja še kakšna druga pot po kateri lahko prideš do tega okenca da bi tole obkljukala? Pač tako kot pri IE? ker s tem pritiskanjem po tipkovnici mi res ne uspe...
ma dej, groza...prav živce mi je danes požrl tale forum fight
Nazaj na vrh Go down
freiheit
Mister Tokio Hotel
Mister Tokio Hotel

Male

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri računalniških težavah   10.05.10 0:00

ja, obstaja še pot pri IE, da greš na orodja > internetne možnost > izbriši

in tudi meni še vedno sto let nalaga... in... hja... upajmo na boljši jutri.
Nazaj na vrh Go down
cameron
Administratorka foruma
Administratorka foruma

Female

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri računalniških težavah   10.05.10 0:12

Ja Uršy... obstaja tud druga možnost, kako pobrisat te stvari v Firefoxu.
Orodja -> Počisti nedavno zgodovino
(Oz. po angleško --- Tools -> clear private data).

In takrat se bi bo odprlo čist isto okence, kot če bi pritisnila tiste tipke na tipkovnici... (pa res glej da poleg predpomnilnika označiš tudi piškotke) ja

Sam men je to ful čudno in sploh ne morem ugotovit, kako imate eni take težave in vam sto let nalaga, medtem ko meni v sekundi vse odpre big eyes Svašta!
Nazaj na vrh Go down
Sponsored content

ObjavljaNaslov sporočila: Re: Pomoč pri računalniških težavah   

Nazaj na vrh Go down

Pomoč pri računalniških težavah
Poglej prejšnjo temo Poglej naslednjo temo Nazaj na vrh 
Stran 2 od 5Pojdi na stran : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next